Nasza szkoła pracuje w Microsoft teams.

Od poniedziałku 26.10.2020 klasy 4-8 przechodzą na naukę zdalną, w naszej szkole będziemy pracować w Microsoft office, jest to cały zespół narzędzi do prowadzenia nauki zdalnej opartej na pakiecie office oraz Teams do pracy grupowej włącznie z rozmową on-line.

Rozpocznij od upewnienia się i zalogowania do usługi Microsoft Teams za pomocą szkolnego adresu e-mail, gdzie przeprowadzono pełną konfigurację zajęć i połączono się z nimi. Możesz to sprawdzić, logując się na stronie https://teams.microsoft.com. Wybierz pozycję Teams , aby wyświetlić wszystkie dodane  zespoły zajęć.

Jeśli jeszcze nie zostało to zrobione, pobierz aplikację Teams na telefonie lub komputer.
W każdym z zespołów zajęć zostaną wyświetlone kanały. Kanały są uporządkowane wokół jednostek, tematów lub niewielkich prac grupowych. Wybierz kanał, aby wyświetlić karty, które  dotyczą Twoich zajęć.

Karta Konwersacje to miejsce, w którym będziesz prowadzić intensywną współpracę z kolegami i nauczycielem. Konwersacje usługi Teams przypominają media społecznościowe — dodajesz wpisy, odpowiadasz na inne wpisy i umieszczasz @wzmianki z nazwiskami innych osób, aby przyciągnąć ich uwagę. Różnica polega na tym, że w usłudze Teams możesz udostępniać pliki szkolne i łatwo omawiać projekty i pomysły, pozostając w kontakcie ze wszystkimi osobami uczestniczącymi w Twoich zajęciach.

https://support.microsoft.com/pl-pl/office/prawdziwa-praca-zespo%C5%82owa-w-us%C5%82udze-microsoft-teams-c724a033-092c-4ccd-96af-286a29a0757e

Więcej dowiesz się  z wideo filmów.

https://www.youtube.com/watch?v=AFTuvIrwCNM

https://www.youtube.com/watch?v=9CkPc-lHL0g

https://www.youtube.com/watch?v=kUMfjOzCLV0

https://www.youtube.com/watch?v=fPvt1AV5aPQ

Jacek Kwit

Quiz wiedzy o scratch, na zwycięzcę czeka nagroda w ósmej edycji CodeWeek.

Nasza szkoła bierze udziału w ósmej edycji CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania, który w tym roku potrwa od 10 do 25 października.

Quiz wiedzy o scratch, na zwycięzcę czeka nagroda.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w Europejskim Tygodniu Kodowania, na stronie www.codeweek.eu Gdzie nasi uczniowie Filip Pamuła i Kacper Gromala prezentują swoje projekty w Scratch. Zachęcamy do śledzenia w mediach społecznościowych i informacji o nadchodzących wydarzeniach, na stronach CodeWeek Polska na Facebook’u i Instagramie, https://codeweek.eu/events oraz naszej stronie naszej szkoły – Jacek Kwit

Piszą o nas w CodeWeek

Życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej

 

 

 

 

            „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”
                                                                                                                  Mark Twain

Szanowne Koleżanki i Koledzy.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  przyjmijcie serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Życzę także marzeń, które dają się urzeczywistnić, entuzjazmu z przekazywania wiedzy oraz radości z sukcesów wychowanków, a także uśmiechu i wiary, że trudne chwile wkrótce miną.

                                                                                                       Z wyrazami szacunku

                                                                                                       DYREKTOR  SZKOŁY

                                                                                                             Halina Kozik

Byniowa Pszczoły Zdrowie

21 września uczniowie klasy 4 i 5 uczestniczyli wycieczce na  Byniową oraz  zajęciach w gospodarstwie pasiecznym Piotra Cebuli w Czerńcu.
O życiu pszczół, pozyskiwaniu miodu, pracy w pasiece, budowie ula, ramkach, plastrach i drobnym sprzęcie pszczelarskim opowiadał pan Piotr Cebula – wieloletni właściciel pasieki. W trakcie ciekawej prezentacji uczniowie mogli lepiej poznać i zrozumieć świat pszczół. Dużo emocji wśród uczniów wzbudziły akcesoria potrzebne do pracy pszczelarzowi. Pan Piotr opowiadał, jak należy ubierać się do pracy przy ulach, pokazał jak się zadymia ule, aby obłaskawić pszczoły broniące swojego dobytku funkcję to przekazał Łukaszowi Tomerze który świetnie sprawdził się w tej roli. Dzieci mogły przymierzyć kapelusz, dotknąć ramek pszczelarskich, obserwować jak w wirówce do miodu pozyskuje się miód z ramek i jak przez specjalny zawór wydostaje się złocisty, słodki miód. W szklanym ulu obserwowały pracę pszczół, poszukując królowej, która była oznaczona kolorową kropką.
Ponadto uczniowie poznali budowę plastra miodu umieszczonego w specjalnej ramce oraz zobaczyli gniazdo pszczele, na którym żyje rodzina pszczela wraz z matką. Dowiedzieli się, że pszczoły budują plastry w dwóch rozmiarach. Jeden – z mniejszych komórek – dla pszczoły robotnicy, drugi najczęściej na dole ramki – większy dla trutnia. Dzieci zdobyły również cenne informacje na temat tego, jak postępować w przypadku użądlenia przez pszczołę oraz jak odróżnić ją od osy.

Wystawa produktów pszczelich pozwoliła uświadomić dzieciom w jak wielu produktach leczniczych, kosmetycznych, higienicznych wykorzystywane są propolis, pyłek kwiatowy, czy miód. Poznały różne rodzaje miodu i ich właściwości zdrowotne.
Następnie pszczelarz zaprosił dzieci się na wycieczkę do centralnej części pasieki, gdzie skorzystały z domku do apiterapii. Pogoda była przepiękna, a uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć i usłyszeć pracowite pszczółki.
Po powrocie do gospodarstwa na uczniów czekała miła niespodzianka. Dzieci otrzymały prezenty w postaci słoiczków z miodem lipowym, aby zadbać o swoje zdrowie w czasie nadchodzących chłodnych dni oraz mogły się poczęstować się gruszkami.
Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół: dowiedzieli się, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód.
Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę uczniów na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę.
Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Cebula za przeprowadzenie zajęć i zaproszenie do gospodarstwa pasiecznego oraz Panu Jackowi Konstanty za opiekę podczas wycieczki – Jacek Kwit.