MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW W NOWYM SĄCZU

MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW W NOWYM SĄCZU

Za nami wspaniała noc z nauką, zwiedzanie laboratoriów, wykłady, warsztaty, gry i zabawy. 30 września 2022 roku uczniowie klas IV-VIII oraz nauczyciele: Barbara Królczyk, Ewa Hybel i Mariusz Gorczowski byli uczestnikami Małopolskiej Nocy Naukowców. W tym roku z ogromną przyjemnością odwiedziliśmy Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych, gdzie wzięliśmy udział w prezentacji stołu Czytaj dalej →

List Ministra Edukacji i Nauki – rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

List Ministra Edukacji i Nauki – rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Warszawa, 1 września 2022 r.

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Szanowni Nauczyciele i Drodzy Uczniowie,

 przed nami rok szkolny 2022/2023 – czas wielu nowych możliwości, odkrywania talentów, pogłębiania pasji i spełniania życiowych ambicji. Cieszę się, że już w tej chwili widoczne są efekty naszych kluczowych projektów i przedsięwzięć rozpoczętych jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Przed nami kolejne wyzwania, których celem jest stwarzanie młodym ludziom jak najlepszych szans do rozwoju. Zależy nam na tym, by każde z naszych działań było odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci i młodzieży, a także na wyzwania współczesności.
Czytaj dalej →

REKRUTACJA OD ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

REKRUTACJA OD ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Procedury postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego kandydatów

do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej  w Zarzeczu

na rok szkolny 2021/2022

 

Procedury postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego.

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego z obwodu Szkoły – załącznik nr 1

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego spoza obwodu Szkoły  – załącznik nr 2

Deklaracja i Oświadczenie zał.3 i 4

Ranking szkół ponadpodstawowych

Ranking szkół ponadpodstawowych

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś uczeniem i stoisz przed wyborem szkoły ponadpodstawowej? Jesteś rodzicem i chcesz, aby Twoje dziecko dostało się do jak najlepszej placówki, w której osiągnie satysfakcjonujące wyniki? A może sprawujesz funkcję nauczyciela lub dyrektora szkoły i chcesz dowiedzieć się, jak Twoja placówka wypada na tle innych? Koniecznie poznaj wyniki 23. finału Rankingu Liceów i Techników Perspektywy

https://2021.technika.perspektywy.pl/rankings/ranking-glowny-technikow

 

Karnawał dla uczniów z klas I-III

Karnawał dla uczniów z klas I-III

Dzieci z klas I-III, które niedawno wróciły do szkoły i zajęć stacjonarnych cieszą się bezpośrednim kontaktem z kolegami i koleżankami. Dnia 01.02.21r.  odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej, która sprzyjała  ich integracji. W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne, zabawa odbyła się w ograniczonym gronie kolegów i koleżanek z klasy. W bajkowej scenerii, przy pięknej muzyce dzieci bawiły się wspaniale. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy, które dostarczyły mnóstwa radości. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, rycerzy, strażaków, policjantów, czarodziejek. Na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek zorganizowany przez Rodziców.

Majowe Święta

Majowe Święta

„Maj to wyjątkowo piękny miesiąc”. Tymi słowami – oczywiście  po odśpiewaniu hymnu państwowego – prowadzące  rozpoczęły uroczysty apel poświęcony świętom majowym. Inscenizację przygotowali uczniowie klas IV-VII pod opieką Pana Mariusza Gorczowskiego.

1 maja to Święto Pracy, międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone na całym świecie od 1890 roku.

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, polskie święto obchodzone od 2004 roku. Flaga jest naszym symbolem narodowym i powinniśmy ją otaczać szczególnym szacunkiem.              

Najwięcej uwagi poświęcono uchwaleniu Konstytucji 3 Maja w 1791 roku, gdyż w tym roku mija  221 rocznica tego zdarzenia. A dlaczego konstytucja była tak ważna dla Polaków?  Otóż Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą, która regulowała podstawowe problemy społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli państwa. Określała zasady, na jakich miała opierać się władza państwa. Najważniejsze było to, że Konstytucja 3 Maja była wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie Polski osłabionej po I rozbiorze, nadzieją na silną władzę królewską i silną armię. Sytuacja mieszczan i chłopów też miała się poprawić. Była to po prostu wielka próba ratowania Rzeczypospolitej, którą podjęli posłowie Sejmu Czteroletniego.

[nggallery id=184]

Szkolny Konkurs Piosenki Wiosennej „Wiosna, ach to Ty”

Szkolny Konkurs Piosenki Wiosennej „Wiosna, ach to Ty”

Dnia 24.04.2018r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Wiosennej „Wiosna, ach to Ty” zorganizowany przez Panią Małgorzatę Rozmus. Konkurs skierowany był do dzieci z oddziału przedszkolnego oraz dzieci klas I-III. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie piosenki o tematyce wiosennej. Dzieci z przejęciem wykonywały utwory, wkładając w nie całe swoje serce. Wybór nie był łatwy, a jury zdecydowało wyróżnić następujące osoby:
I miejsce – Joanna Gromala,
II miejsce – Karolina Oleś i Edyta Drabik,
III miejsce – Maja Kozyra i Michalina Kucybała,
Wyróżnienie: Kamil Drabik i Laura Chlipała.
Serdecznie gratulujemy!

[nggallery id=186]

Poranek Wielkanocny

Poranek Wielkanocny

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klas IV-V pod opieką Pani Marii Olchawa przygotowali uroczystość, podczas której przybliżyli nam zwyczaje i tradycje związane z tym szczególnym czasem. Nie zabrakło także wierszy i piosenek wprowadzających nas w nastrój świąteczny.