Wycieczka klas IV-VII do Labilandu

04.06.2018r. uczniowie klas IV-VII pod opieką Pań Marii Olchawa i Kingi Polak oraz Pana Jacka Konstantego wybrali się w ramach Dnia Dziecka do Labilandu w Skrudzinie. Na miejscu mogli przejść przez dwa labiryntyJeden mały, w którym ściany są niskie i spokojnie można znaleźć wyjście oraz drugi, w którym już trzeba trochę pogłówkować i poprawnie odpowiadać na pytania, aby znaleźć drogę do wyjścia. Chociaż nasi uczniowie nie mieli z tym większych problemów i nawet jeden z nich został pochwalony przez pracownika Labilandu za wiedzę jaką posiada. Uczniowie mogli pozjeżdżać też na dmuchanych zjeżdżalniach, zagrać w plenerowe szachy, bilard i kręgle.

Majowe Święta

„Maj to wyjątkowo piękny miesiąc”. Tymi słowami – oczywiście  po odśpiewaniu hymnu państwowego – prowadzące  rozpoczęły uroczysty apel poświęcony świętom majowym. Inscenizację przygotowali uczniowie klas IV-VII pod opieką Pana Mariusza Gorczowskiego.

1 maja to Święto Pracy, międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone na całym świecie od 1890 roku.

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, polskie święto obchodzone od 2004 roku. Flaga jest naszym symbolem narodowym i powinniśmy ją otaczać szczególnym szacunkiem.              

Najwięcej uwagi poświęcono uchwaleniu Konstytucji 3 Maja w 1791 roku, gdyż w tym roku mija  221 rocznica tego zdarzenia. A dlaczego konstytucja była tak ważna dla Polaków?  Otóż Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą, która regulowała podstawowe problemy społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli państwa. Określała zasady, na jakich miała opierać się władza państwa. Najważniejsze było to, że Konstytucja 3 Maja była wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie Polski osłabionej po I rozbiorze, nadzieją na silną władzę królewską i silną armię. Sytuacja mieszczan i chłopów też miała się poprawić. Była to po prostu wielka próba ratowania Rzeczypospolitej, którą podjęli posłowie Sejmu Czteroletniego.

no images were found

Szkolny Konkurs Piosenki Wiosennej „Wiosna, ach to Ty”

Dnia 24.04.2018r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Wiosennej „Wiosna, ach to Ty” zorganizowany przez Panią Małgorzatę Rozmus. Konkurs skierowany był do dzieci z oddziału przedszkolnego oraz dzieci klas I-III. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie piosenki o tematyce wiosennej. Dzieci z przejęciem wykonywały utwory, wkładając w nie całe swoje serce. Wybór nie był łatwy, a jury zdecydowało wyróżnić następujące osoby:
I miejsce – Joanna Gromala,
II miejsce – Karolina Oleś i Edyta Drabik,
III miejsce – Maja Kozyra i Michalina Kucybała,
Wyróżnienie: Kamil Drabik i Laura Chlipała.
Serdecznie gratulujemy!

no images were found

Poranek Wielkanocny

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klas IV-V pod opieką Pani Marii Olchawa przygotowali uroczystość, podczas której przybliżyli nam zwyczaje i tradycje związane z tym szczególnym czasem. Nie zabrakło także wierszy i piosenek wprowadzających nas w nastrój świąteczny.

Gminny Konkurs Wokalny „Witaj Wiosno”

Dnia 22.03.2018r. w Łącku odbył się I Gminny Konkurs Wokalny „Witaj Wiosno”. Konkurs skierowany był do przedszkolaków. Naszą szkołę reprezentowały dwie dziewczynki z oddziału przedszkolnego: Michalina Kucybała i  Natalia Pyrdoł. I miejsce zdobyła Natalia Pyrdoł wykonując piosenkę pt. „Powitanie wiosny”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zarzeczu ogłasza rekrutację kandydatów do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej  w Zarzeczu na rok szkolny 2018/2019.

REGULAMIN REKRUTACJI 2018-2019

Poniżej zamieszczone zostały wszystkie wymagane załączniki, które można pobrać i wydrukować:

DEKLARACJA O DALSZYM UCZĘSZCZANIU DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO (Z OBWODU)

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO (Z POZA OBWODU)

 

GÓRA GROSZA 2018

Zakończyliśmy XVIII edycję  akcji „Góra Grosza”  organizowaną przez Towarzystwo
„Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Podczas tegorocznej akcji
zbieraliśmy  drobne monety, by następnie przekazać je na pomoc rodzinnym domom dziecka,
rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym.
W ramach akcji zbierane są przede wszystkim drobne monety, co oprócz wymiaru
finansowego, czyli konkretnej pomocy materialnej, ma także uświadomić dzieciom, że mały
gest, jeśli jest zwielokrotniony, może okazać się ogromnie ważny i potrzebny. Zgodnie
z tradycyjnym powiedzeniem „Ziarnko do ziarnka…” wszystkie klasy przez okres  ośmiu tygodni  skrupulatnie zbierały monety, co zaowocowało imponującą sumą
343 zł. 4 gr.

I. KLASA I 132.28
II. KLASA III 51.38
III. KLASA V 44.52
IV. KLASA II 37.58
V. KLASY VI-VII 36.20
VI. KLASA O 21.64
VII. KLASA IV 19.64

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

9 lutego 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Kilka podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z internetu przypomnieli nam uczniowie klas IV-V pod opieką Pani Marii Olchawa. Inicjatywa ta miała na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI było podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

DBI 2018 obchodziliśmy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem i ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 podkreśliliśmy także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

no images were found

Wycieczka klas IV-VII

           5 lutego uczniowie klas IV-VII pod opieką pań: M. Olchawy, K. Polak oraz pana
J. Konstantego mogli zrelaksować się po intensywnym pierwszym okresie nauki i przygotować do kolejnych kilku miesięcy intensywnej pracy, które zakończą się w czerwcu. 
W kinie Sokół w Nowym Sączu nasi podopieczni obejrzeli film „Cudowny chłopak” – zawierający zarówno wątki zabawne, jak i wzruszające, niosący ze sobą bardzo dojrzałe przesłanie, dotyczące tolerancji, akceptacji i zrozumienia wśród rówieśników i nie tylko. Film przypomniał nam, że każdy z nas jest cudem, niezależnie jak wygląda, ile ma na koncie, w co wierzy i gdzie mieszka. W każdym z nas jest dobroć, choć nie zawsze to „widać” na pierwszy rzut oka.

Nie było osoby, która pozostałaby niewzruszona wobec zaprezentowanego obrazu.

Korzystając z zimowej aury uczniowie skorzystali również z atrakcji lodowiska
w Chełmcu. Zabawa była przednia. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy
i zaawansowanych łyżwiarzy. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to
trzymając się bandy lub ślizgaczy, żeby mieć się czego chwycić w najgorszym momencie.
Zawsze towarzyszył nam uśmiech. Zabawa na lodowisku stanowiła także zachętę do
aktywnego spędzania czasu wolnego w ferie.

Choć szkolne ławy uczniowie opuścili jedynie na kilka godzin, to jednak pozwoliło im to na „naładowanie baterii” na drugi semestr. Wrócili szczęśliwi i pełni optymizmu – gotowi na kolejne wyprawy.

no images were found

Spotkanie ze spawaczem

            26.01.2018 odbyło się spotkanie ze spawaczem Panem Stanisławem, który wprowadził klasy 4-7 w arkana swojego zawodu. Pan Stanisław został zaproszony na spotkanie z uczniami w ramach realizacji zadań z zakresu doradztwa zawodowego. Spotkanie miało charakter pogadanki z uczniami na temat ścieżki edukacyjno-zawodowej spawacza. Pan Stanisław opowiedział jakie szkoły ukończył, aby móc podjąć pracę oraz przedstawił warunki swojej pracy, którą wykonuje na Islandii.
              Uczniowie mieli okazję przymierzyć przyrządy związane z przedstawianym zawodem oraz zobaczyć na slajdach, czym konkretnie zajmuje się przybyła osoba. Przy okazji spotkanie okazało się doskonałą lekcją geografii. Zaproszony gość wypowiadał się o swoim zawodzie samych superlatywach.
             Uczniowie z pełnym zaciekawieniem słuchali o zadaniach zawodowych spawacza, zdobywaniu doświadczenia i radzeniu sobie w sytuacjach trudnych np. ogromnej odpowiedzialności i konsekwencjach wynikających z niesumiennego wykonania powierzonego zadania. Prowadzący warsztaty zadeklarował, iż pojawi się jeszcze w naszej szkole, aby uczniowie mogli przekuć teorię w konkretne działanie.

no images were found