ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA PIERWSZEJ KLASY

22 października w naszej szkole  odbyła się niezwykle ważna uroczystość ŚLUBOWANIA I PASOWANIA NA UCZNIA PIERWSZOKLASISTÓW.
Uczniowie klasy pierwszej w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości
i rodziców zaprezentowali  program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali o naszej ojczyźnie, szkolnej nauce oraz zasadach zachowania. Pierwszoklasiści złożyli przysięgę, a uczniowie klasy drugiej serdecznie ich powitali. Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom i drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Dzień Edukacji Narodowej

„Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra. Kiedy
są pełni pasji i energii, dostrzegą talenty w uczniach, będą ich wspierać i
ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do
przodu…”
Tymi słowami noblistki Olgi Tokarczuk zwróciła się Pani Dyrektor Halina Kozik do wszystkich
uczestników uroczystości, dziękując wszystkim pedagogom za poświęcenie z jakim
wykonują swoją pracę, a także życząc dalszych sukcesów zawodowych, zdrowia i
pomyślności w życiu osobistym.
Dnia 11 października 2019 r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji
Narodowej. Część artystyczną przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką Pani
Katarzyny Leji-Pietruchy i Barbary Królczyk. Uczniowie życzyli swym nauczycielom
wytrwałości w dalszej pracy oraz jak największej satysfakcji z kształtowania osobowości
wychowanków. Dziękowali za serce, opiekę, życzliwy uśmiech i wszelkie starania, aby w
naszej szkole żyło się beztrosko, komfortowo i ciekawie.
Na zakończenie uroczystości wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły zostali obdarowani
kwiatami oraz zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez członków Samorządu
Uczniowskiego i Radę Rodziców.

Bieszczady jesienią są niezwykle piękne.

Bieszczady jesienią są niezwykle piękne. Uczniowie klas IV – VIII SP w Zarzeczu  postanowili się o tym przekonać na własne oczy. W dniach 7 – 8 października wraz z opiekunami udali się na dwudniową wycieczkę. Pierwszym punktem wycieczki było sanktuarium świętego Jana z Dukli. Tutaj uczniowie rozwiązywali w grupach quizy i zwiedzali kościół. Kolejnym przystankiem był klasztor w Komańczy, gdzie uczniowie mogli wysłuchać prelekcji na temat księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego wygłoszonej przez jedną z sióstr obecnie zamieszkujących klasztor. Następnie udali się na spotkanie z panem przewodnikiem, który zabrał ich na upragnioną Połoninę Wetlińską. Podziwiając przepiękne widoki słuchali ciekawostek o Bieszczadach, które opowiadał  pan Grzegorz. Zmęczeni, ale szczęśliwi zdobyli szczyt. Dzień zakończył się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Drugi dzień zaczęli od wspólnego śniadania i ruszyli zobaczyć solińską zaporę. Następnie wraz z panią przewodnik zwiedzali Sanok. Uczniowie mieli okazję pierwszy raz w życiu zwiedzić cerkiew. Ostatnim punktem wycieczki  był skansen karpacka Troja w Trzcinicy, który bardzo im się spodobał. Wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, że wycieczka była bardzo udana, poznali nowe miejsca, wiele się nauczyli, a wspólne chwile pozostaną na długo w ich pamięci.

Organizator wycieczki: p. Katarzyna Leja – Pietrucha, Opiekunowie: Jolanta Klimek, Jacek Kwit

I Regionalny Turniej Rugby TAG,, Tłocznia Maurer CUP”

W miniony Czwartek tj 10 października mogliśmy być świadkami historycznej chwili dla Zarzecza,( gmina Łącko) – dzieci i młodzież ze szkół podstawowych  wzięła udział w I Regionalnym Turnieju Rugby TAG,, Tłocznia Maurer CUP”. Świetna zabawa okraszona międzyszkolną rywalizacją najmłodszych rugbistów sprawia, że widzimy tę dyscyplinę w zupełnie innym obliczu.

W turnieju wzięło udział szkoły: SP Zarzecze, SP Łącko, SP37 Kraków, SP 103 Kraków, SP Prusy,SP 20 Nowy Sącz (110 uczestników!)w kategoriach osobnych dla klas IV,V i VI. W sportowej walce w swoich kategoriach zwyciężyły: Szkoła Podstawowa nr 20 z Nowego Sącza . Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Niemniej ważne są też inne fakty…

Wprowadzane dopiero od niedawna w  szkołach TAGi – bezkontaktowa odmiana rugby – zaczynają zbierać swoje żniwa. Gołym okiem widać, że dzieci szybko przyswajają kolejne zasady i umiejętności, szybko przenosząc je na boiska…

Cieszę się z ilości uczestników i pięknej pogody,która pozwoliła na sprawne przeprowadzenie zawodów. Na pochwałę zasługują widowiskowe akcje zespołowe, po których widać ze duch rugby wszedł do szkól w naszym regionie.- powiedział po turnieju Jacek Konstanty,organizator turnieju z SP Zarzecze.

Po zadowoleniu uczestników, ale też ich opiekunów i organizatorów można stwierdzić, że wszystko zmierza w odpowiednim kierunku. Najważniejsze, że rugby spodobało się dzieciom  i być może już w następnym turnieju liczba uczestników co najmniej się podwoi. Jednak krok milowy w rozwoju dyscypliny w regionie został zrobiony!

Organizatorzy turnieju, Szkoła Podstawowa w Zarzeczu pragnie podziękować partnerom i sponsorom turnieju:Tłoczni Maurer,Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zarzeczu,OSP Zarzecze,Biało-Czarni Rugby Club Nowy Sącz,Nowa-Huta Rugby Club Kraków,Owoc Łącki,Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Łącku,Stelli Klliner-Hadelce.-Regionalny oficer rugby Tag.

Zapraszamy na obszerniejszą relację

https://photos.google.com/share/AF1QipPWmAw_Tr2dF7r-bWyASl_RiGHutRadCkmiMHKOFG3a9D_PAO-F24mKV9bWjxsmRQ?fbclid=IwAR2o5m2duXaAVZtHgxu1UG6hP_0f2akzcTlG60OamCLF2TgH-l5LV4p2k3k&key=MXZoVDhla2xqT2JKRno2WUdZODlEc2hSZW9paXhB

Eko- Młodzi Badacze na Sądecczyźnie.

2 Października uczniowie Szkoły Podstawowej w Zarzeczu wzięli udział w konkursie na Wypasioną rzeczkę w ramach projektu  Eko- Młodzi Badacze na Sądecczyźnie. Podopieczni badali czystość wody w pobliżu szkoły za pomocą zestawu ekologicznego do badania wody z walizki ekobadacza. Uczniowie dokonali pomiarów stopnia kwasowości (pH), twardości wody, zawartości  azotanów(III), azotanów(V), fosforanów(V), amoniaku, jonów żelaza(III) i kwasowości próbki gleby z brzegu badanej rzeki. Dzieci uzasadniły: dlaczego nasza rzeka/potok powinien zostać uznany za Wypasioną Rzeczkę i wykonały zdjęcia badanego odcinka rzeki.