Czytali wspólnie przygody

Dzień 14 listopada należał do miłośników i kolekcjonerów przygód „Gangu Słodzików” . W tym wyjątkowym dniu uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej czytali wspólnie przygody znanych wszystkim, bardzo popularnych i lubianych słodziaków. Dodatkowo każda z tych klas przygotowała MAGICZNE DRZEWO SŁODZIAKÓW.

„Baśń o Królowej Śniegu”

Trudno wyobrazić sobie dzieciństwo bez baśni Andersena, dlatego też 26 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-IV miały okazję wziąć udział w teatrzyku kukiełkowym „Baśń o Królowej Śniegu”. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy Kaya i Gerdy, która próbowała odnaleźć swojego przyjaciela i nagrodziły spektakl gromkimi brawami.

ZABAWA ANDRZEJKOWA 2019

25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III uczestniczyły w zabawie andrzejkowej w sali zabaw Nibylandia w Brzeznej. Niezwykłą frajdą dla dzieci okazały się labirynty, zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa i basen z piłeczkami. W trakcie pobytu w Nibylandii dzieci uczestniczyły w konkursach i zabawach andrzejkowych, a pani tancerka porwała wszystkich do tańca. W czasie dwugodzinnego pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych, każdy spalił mnóstwo kalorii. By nabrać sił na nowo dzieci zapełniły brzuszki smacznymi przekąskami. Pobyt w tym magicznym i bajkowym miejscu szybko dobiegł końca, ale w pamięci na długo pozostaną niezapomniane wrażenia i emocje.

Wieczornica listopadowa

Samorząd Uczniowski wraz z kolegami z klasy V – VIII przygotował wieczornicę listopadową pt. „Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi…”, aby uczcić pamięć wszystkich zmarłych i poległych za ojczyznę. Uczniowie zaprezentowali wiersze znanych polskich poetów, nawiązujące swą treścią do śmierci, przemijania, opuszczenia, samotności, patriotyzmu. Ich recytacja była na bardzo wysokim poziomie i wprowadziła słuchaczy w nastrój zadumy. Utwory i sytuacja liryczna nawiązywały swą treścią do godnego życia na ziemi, a później wiecznego zbawienia. Piosenki dobrano tak, aby widzowie mogli zamyślić się nad swym życiem i dokonać refleksji.

scenariusz i reżyseria: Katarzyna Leja – Pietrucha

scenografia: Barbara Królczyk oraz uczniowie SP Zarzecze

Wieczornica została również wystawiona w kościele parafialnym w Zabrzeży, gdzie cieszyła się ogromnym uznaniem.

101 Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości S. Także i w naszej szkole w Zarzeczu 8 listopada 2019r. odbyła się z tej okazji akademia. W uroczystym apelu, po odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. Uczniowie klas I-III przedstawili program artystyczny o patriotycznym charakterze pt. „Dzień Niepodległości”. 11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku.

Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Do występów przygotował uczniów: p. J Konstanty.

Mała Szkoła Wielkie Serce

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Katarzyną Leją – Pietruchą przeprowadził akcję zbiórki materiałów opatrunkowych dla Zambii, przyłączając się tym samym do akcji ” Misja Opatrunek dla Zambii”. Uczniowie przez około 3 tygodnie zbierali: plastry, kompresy, gazy, bandaże i rękawiczki jednorazowe. Wspólnie z panią dyrektor Haliną Kozik zapakowali paczkę i wysłali ją do punktu zbiórki w Hucie Komorowskiej. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę serdecznie dziękujemy za okazane serce.

,,Jesienne igraszki ‘’w przedszkolu

W czwartkowe południe, 07 listopada 2019r. do oddziału przedszkolnego przybyli zaproszeni goście – Rodzice dzieci 4,5 i 6 letnich. Pani Dyrektor serdecznie powitała gości, życząc miłego oglądania i podziwiania swoich pociech. Następnie przedszkolaki pod czujnym okiem p. Małgorzaty Rozmus zaprezentowały wspaniały występ słowno – muzyczny pt ,, Jesienne igraszki”. Dzieciaki zaprezentowały swoje talenty wokalne i aktorskie. Wcieliły się w rolę leśnych skrzatów oczekujących na przyjście Pani Jesieni. Dopełnieniem przedstawienia było zagranie przez małych muzyków  na instrumentach muzycznych piosenki,, Deszczowa pogoda” Występ pełen kolorów, muzyki, tańców i zabawnych scenek oczarował Rodziców, czego efektem były gromkie brawa.

Święto Niepodległości

Pani Dyrektor Halina Kozik i Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Katarzyną Leją – Pietruchą uczestniczyli w gminnych obchodach 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Łącku. Następnie udano się pod pomnik na Placu Marszałka Józefa Piłsudzkiego, aby złożyć wieńce i wysłuchać programu artystycznego w wykonaniu Grupy Teatralnej „Berecik” i Chóru Parafialnego „Zew gór”.

Zapoznanie z działalnością Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

We wtorek 5 listopada uczniowie klas 4-7 wraz z opiekunami panią Barbarą Królczyk i Katarzyną Leją-Pietruchą uczestniczyli w spotkaniu z panią Iwoną Szczygieł, pracownikiem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.  W czasie prelekcji poznali faunę i florę Beskidu Sądeckiego oraz liczne formy ochrony przyrody na naszym terenie. Zapoznali się z działalnością Popradzkiego Parku Krajobrazowego i docenili wspaniałe walory Sądecczyzny.  Następnie udali się na Platformę widokową – Wola Krogulecka. Platforma widokowa nazwana „Ślimakiem” znajduje się na wysokości 530 m n.p.m. nad doliną rzeki Poprad. Oddano ją do użytku w 2014 roku.  Podziwiać można stąd panoramę na Beskid Sądecki (Pasmo Radziejowej i Pasmo Jaworzyny), Gorce i Beskid Wyspowy. Następnym punktem naszej ścieżki przyrodniczej był most nad Głębokim Jarem –  wąwozem wyżłobionym przez Potok Życzanowski. Jego głębokość sięga miejscami nawet kilkunastu metrów i podlega ścisłej ochronie przyrody.

Ciekawa forma spotkania i piękne zdjęcia z pewnością były interesującymi zajęciami przyrodniczymi dla dzieci.

„Stara Baśń”

Dnia 17 października 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I – III  uczestniczyły w wycieczce do Grybowa.  Celem naszej wyprawy było zwiedzenie repliki zamku średniowiecznego „Stara Baśń”.  Dzieci przechadzały się po murach i basztach, słuchając jednocześnie legend i historii związanych z historią Polski. Podczas zwiedzania poszukiwały smoków, wcielały się w różne postacie ze średniowiecznego świata, przymierzały stroje rycerzy i księżniczek. Uczestniczyły w turnieju kopistów na koniach. Najodważniejsi mogli zwiedzić lochy.

Z wycieczki dzieci przywiozły miłe wspomnienia i pamiątki.