Mikołajki 2019

Wszyscy czekają na prezenty od św. Mikołaja. Nie ważne jest to, czy jest się dużym, czy małym; młodym, czy starym. Każdy pragnie być obdarowany. Uczniowie z klas IV – VIII postanowili spędzić czas oczekiwania na przyjście Mikołaja grając w kręgle. Dzieci poznały zasady gry i zaczęła się prawdziwa zabawa i rywalizacja w miłej atmosferze. Każdemu spodobała się ta dyscyplina sportowa. W trakcie zabawy, niespodziewanie pojawił się Mikołaj w asyście aniołków – pomocników i wręczył wspaniałe prezenty wszystkim uczniom. Uśmiech zagościł na każdej twarzy.
Organizator mikołajek: SU wraz z opiekunem p. Katarzyną Leją – Pietruchą, Jacek Kwit. Sylwia Kubicz.

 

 

 

Tęczowa środa.

Święta zbliżają się wielkimi krokami.

18 Grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Zarzeczu zrobili tęczowe bombki w probówkach i ubierali chemiczną choinkę.

Trzeba przyznać, że ten niezwykle pracowity okres wywołał wiele radości zarówno wśród młodszych jaki i starszych uczniów naszej szkoły.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

W dniu 15 grudnia 2019 roku przy kościele par. św. Stanisława BM w Zabrzeży odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. W przygotowanie kiermaszu włączyły się dzieci, rodzicę i nauczycielę ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu, wspólnie przygotowując własnoręczne stroiki świąteczne.

Dzieci były bardzo szczęśliwe, że ich ozdoby rozeszły się błyskawicznie, ale przede wszystkim miały satysfakcję, że własną pracą mogły wspomóc szczytny cel.

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

13 grudnia odbył się w naszej szkole świąteczny konkurs, w którym wzięło udział 11 uczniów z klas I-III. Zadaniem uczestników było wykonanie ozdoby bożonarodzeniowej z dowolnych materiałów. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i twórczością, gdyż powstały między innymi stroiki świąteczne, choinki z zielonych piórek czy cekinowe bombki. Wszystkie prace prezentowały się wspaniale i każdy uczestnik konkursu otrzymał słodki upominek. Komisja konkursowa doceniła w szczególności ozdoby świąteczne następujących uczniów:

I miejsce – Konrad Kucybała

II miejsce – Wiktoria Klag

III miejsce – Izabela Baziak

Wyróżnienie: Joanna Gromala, Michalina Kucybała

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

W dniu 29 listopada maskotka ze sklepu Mrówka Łącko wybrała się w ramach akcji „ Bezpieczna Droga do Szkoły” do Szkoły Podstawowej w Zarzeczu. W spotkaniu uczestniczył pan, policjant
i strażacy OSP z Zarzecza, którzy przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. W akcji wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas 1-3 . Każde dziecko otrzymało odblaski, malowanki i upominki od Mrówki.

Bardzo serdecznie dziękujemy!

MIKOŁAJ W SZKOLE!!!

Na ten dzień, dzieci na całym świecie czekają z utęsknieniem .Dla wielu z nas, to wyraźny sygnał, że święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż… 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj, który został gorąco przyjęty przez dzieci, które powitały go recytując wiersze i śpiewając piosenki. Mikołaj wszystkie dzieci obdarował prezentami i obiecał, że za rok znów nas odwiedzi.

Turniej Mikołajkowy w Rugby Tag 2019

05.12.2019 w Nowym Sączu odbył się Turniej Mikołajkowy w Rugby Tag 🎅🏉🎄 zorganizowany wspólnie przez Radnego Miejskiego Dawida Dumane i Biało Czarni Nowy Sącz klub. Udział wzięły Szkoła Podstawowa nr 14 w Nowym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu, oraz Szkoła Podstawowa z Zarzecza, która zajęła II miejsce w zawodach, we wszystkich kategoriach. Medale dla uczestników wręczył Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani medalami słodyczami i nagrodami ufudnowanymi przez firmę WIŚNIOWSKI – bramy, okna, drzwi, ogrodzenia.Opiekunem naszej drużyny był Pan Jacek Konstanty.

Dzieci z przedszkola w ,, KLUBIE SENIORA”

Dnia 27.11.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Rozmus oraz z Panią Dyrektor udały się do Klubu Seniora w Łącku. Przedszkolaki zaprezentowały przed Seniorami występ słowno – muzyczny,, Jesienne igraszki”. Seniorzy byli pod wrażeniem umiejętności wokalnych, aktorskich i tanecznych małych artystów. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami. Na koniec każde dziecko otrzymało słodki upominek oraz  zostały zaproszone na pyszny poczęstunek. DZIĘKUJEMY!!!