DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„To dla babci teraz śpiewam tę piosenkę,

to mej babci ten kwiatuszek zaraz wręczę.

To dla dziadka uśmiech jak słoneczko mam,

to dziadkowi swoje serce zaraz dam”

Organizacja przez dzieci klas młodszych uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka na trwałe wpisała się w tradycję naszej szkoły. W tym roku to wspaniałe spotkanie miało miejsce 21 stycznia. Uroczystość tę uświetnili swoją obecnością pani Halina Kozik dyrektor szkoły oraz pan Jan Dziedzina wójt gminy Łącko.

Na początku pani dyrektor powitała zgromadzonych gości i przypomniała jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie, którzy dla swych wnuków mają zawsze czas, są bardzo cierpliwi, a przede wszystkim bezgranicznie kochają.

W podziękowaniu za ich wielkie serce, miłość i dobroć, dzieci zaprezentowały program artystyczny. Oprócz wierszy, piosenek i tańców przygotowano również prezentację multimedialną, podczas której dzieci wypowiadały się na temat swoich babć i dziadków. W pięknych słowach opowiadały jak wyglądają ich dziadkowie, co lubią z nimi robić i za co ich kochają. Dziękowali im za cierpliwość, opiekę i czas, jaki im poświęcają oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami podziękowali za występ.

Na zakończenie dzieci uroczyście zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły swoim bliskim upominki. Rodzice natomiast zaprosili wszystkich na pyszny poczęstunek.

Z pewnością 21 stycznia zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas, ponieważ był to niezwykły dzień, pełen uśmiechu, radości i wzruszeń.

Spotkanie z pracownikami KRUS

24 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami KRUS, którzy zapoznali uczniów z zagrożeniami występującymi w gospodarstwie rolnym.

Celem spotkania było przeprowadzenie pogadanki  na temat zasad bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym. Po wysłuchania wystąpienia pracownika KRUS dzieci uczestniczyły w „Grze o zdrowie i bezpieczeństwo”. Na zakończenie rozdano uczniom broszury promujące bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym, a także kalendarze i kolorowanki dla najmłodszych o tematyce rolniczej. Zadano również pytania na czym polega praca Panów którzy do nas przyjechali z  KRUS, związku tym że kl. VIII jest na etapie wyboru szkoły i przyszłego zawodu.

Prelegent poinformował także uczniów o możliwości wzięcia udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, to bardzo miły czas. W tym właśnie okresie radosnego oczekiwania odbył się I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczestnikami konkursu byli wszyscy uczniowie z klas I – VIII oraz Oddział Przedszkolny. Każda klasa przez około miesiąc przygotowywała jedną kolędę lub pastorałkę, która nie mogła się powtórzyć, a następnie wykonała ją przed Jury w dniu konkursu. Uczniowie podeszli do sprawy bardzo profesjonalnie i Szanowne Jury miało niezły orzech do zgryzienia. Wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie. Nagrodami były słodkości dla każdej klasy, a dla pierwszych trzech miejsc występ podczas szkolnej wigilii. Werdykt Jury prezentuje się następująco:
I miejsce – Oddział Przedszkolny
II miejsce – kl. VII
III miejsce – kl. III
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i już nie możemy się doczekać II edycji konkursu.
Organizatorzy: p. Dyrektor Halina Kozik, p. Ewa Jawor, p. Katarzyna Leja – Pietrucha