„Noc w szkole”

„Noc w szkole”

Z dnia 10 na 11 października 2017 r. klasa III wraz z wychowawczynią Ewą Jawor  spędziła integracyjną „noc w szkole” . W murach szkoły wstawiliśmy się o godz. 1800 ze śpiworami, kocykami, poduszkami i przede wszystkim z wyśmienitymi humorami. Po rozpakowaniu wszyscy usiedliśmy w kręgu, aby omówić plan spotkana oraz puścić iskierkę przyjaźni. Po uroczystej kolacji przy świecach, nastąpił podział na grupy, wymyślanie haseł, malowanie plakatów.  Następnie każda grupa z latarkami w dłoniach miała do odnalezienia  w ciemnych korytarzach i salach lekcyjnych szkoły ukryty „skarb”. W czasie tej zabawy śmiechu było co niemiara, ponieważ musieliśmy odnaleźć i rozwiązać po kilka zabawnych zadań i zagadek, nim dotarliśmy do celu – skarbu.  Przed wieczorną toaletą mieliśmy dodatkową niespodziankę – małe co nieco czyli pizze. Ostatnią atrakcją tego wieczoru był seans filmowy. W piżamkach, na materacowych łóżkach oglądaliśmy wcześniej wybrany przez nas film „Dzieciak rządzi”. Ostatnie rozmowy, chichoty, pogaduszki zakończyły się około godz. 2400. Drugiego dnia już o 615 mieliśmy pobudkę. Następnie toaleta poranna, wspólne śniadanie, przygotowanie sali do zajęć i niestety  codzienność – lekcje…  

Poprzez wspólne przeżywanie „nocy w szkole” uczyliśmy się samodzielności i odpowiedzialności, a także  umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania siebie, do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi.

Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła „nocy” na pewno pozwoliła nam jeszcze bardziej polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce, a przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i piżamach pomogła traktować szkołę jak drugi dom.

[nggallery id=163]