Próbna ewakuacja

Próbna ewakuacja

Dnia 17 października br. w Szkole Podstawowej w Zarzeczu, przy współpracy z OSP Zarzecze odbyła się próbna ewakuacja. O godzinie 9.00 zabrzmiała seria trzech dzwonków  informująca wszystkich przebywających w szkole o konieczności opuszczenia budynku. Cały personel szkoły był bardzo zaangażowany w sprawne ewakuowanie uczniów dbając przy tym o to, aby wszystko odbyło się spokojnie – bez paniki. Całkowity czas ewakuacji to 1:15. W tych jakże ważnych ćwiczeniach brało udział 62 uczniów wraz z wszystkimi pracownikami szkoły.

Kontrolę budynku przeprowadziło trzech strażaków z OSP Zarzecze. Po przeprowadzonej kontroli budynku szkoły informacja o stanie ewakuacji przekazana została Dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm. Zespoły klasowe pod opieką nauczycieli wróciły do sal lekcyjnych. Cały przebieg próbnej ewakuacji można uznać za bardzo udany. Szkoła jest przygotowana do ewakuowania placówki w razie zagrożenia.

Mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli ewakuować się w sytuacji realnego zagrożenia, nie mniej jednak musimy być do tego przygotowani, tak więc możemy spodziewać się kolejnych próbnych ewakuacji z pełnym zaangażowaniem strażaków z OSP Zarzecze.