Dzień Papieski

Dzień Papieski

            8 października 2017r. obchodzony jest XVII Dzień Papieski. Tegoroczna uroczystość przebiegała pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją. Święty Jan Paweł II często mówił o nadziei i jej znaczeniu w naszym życiu. Głosił m.in., że  potrzebni są świadkowie nadziei i prawdziwej radości oraz, że nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach. W tym dniu w Polsce i poza jej granicami dziękowano za pontyfikat Jana Pawła II, Jego nauczanie oraz świętość. W całym kraju odbywały się liczne wydarzenia duchowe i kulturalne. 
            O Papieżu – Polaku pamiętano również w naszej Szkole – uczniowie przygotowali program słowno – muzyczny, przybliżyli obecnym najważniejsze  trudne momenty życia  Jana Pawła II, w których całkowicie zaufał Bogu. Występujący poprzez wiersze i  odegranie ewangelicznych postaci, które z nadzieją zwracały się do Jezusa, ukazali widzom obraz niestrudzonego pielgrzyma, orędownika pokoju i miłości, człowieka, który lubił chodzić po górskich szlakach oraz mistrza, który zachęca nas do życia wiarą, zaufania na co dzień Bogu. Całość przedstawienia wzbogaciła piękna scenografia oraz pieśni religijne wykonane przez dzieci uczestniczące w przedstawieniu Na zakończenie ksiądz proboszcz Tomasz Sowa podsumował: Dzień Papieski jest dniem łączności duchowej z Janem Pawłem II, wyrażeniem miłości do Niego oraz wdzięczności za przesłanie duchowe chrześcijańskiej nadziei.                                       
           
Dla  społeczności szkolnej było to niezwykle ważne święto oraz okazja do pójścia drogą nadziei, którą Ojciec Święty wytrwale nam wskazywał: Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwia.                                                                                                                         Akademię przygotowali ks. Tomasz Sowa oraz pani Bożena Miętkiewicz.

[nggallery id=168]