101 Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

101 Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości S. Także i w naszej szkole w Zarzeczu 8 listopada 2019r. odbyła się z tej okazji akademia. W uroczystym apelu, po odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. Uczniowie klas I-III przedstawili program artystyczny o patriotycznym charakterze pt. „Dzień Niepodległości”. 11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku.

Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Do występów przygotował uczniów: p. J Konstanty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.