Nauka poprzez zabawę na świetlicy.

Nauka poprzez zabawę na świetlicy.

Nasza świetlica to miejsce ciekawych spotkań, interesujących zajęć i ekscytujących zabaw. Dzieci relaksują się na różne sposoby. Często sięgamy po gry planszowe, które uczą i bawią. Wspaniałą ponadczasową grą łączącą pokolenia są szachy. W tym roku szachownice były w ciągłym użyciu. Grali uczniowie klas trzecich, drugich i pierwszych.
Zaczęło się od zajęć prowadzonych dla chętnych. Coraz więcej osób interesowało się naszą grą i przejawiało chęć dołączenia do grupy grających. Wiele osób przypomniało sobie, że umie grać i odkryło ponownie przyjemność płynącą z tej zacnej gry. Kilkoro uczniów zapragnęło poznać zasady i sięgało po szachy w każdej wolnej chwili. Okazało się, że mamy naprawdę wielu zdolnych szachistów. Co ciekawe dziewczęta ochoczo dołączyły do graczy i rozgrywały partie z chłopcami przy dopingujących im kolegach i koleżankach.
Szachy pięknie rozwijają myślenie i wspaniale koncentrują uwagę. Dlatego osoby mające bardzo dużo energii mogą wyciszyć się przy tej grze. Niektórzy sami byli zaskoczeni jak dobrze im idzie ogrywanie kolegów.