„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

W niedzielę 6 marca 2022 r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w 7. edycji biegu pod nazwą „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Wydarzenie to odbyło się przy Szkole Podstawowej nr 1 w Przyszowej.  Bieg miał charakter symboliczny – bez elektronicznego pomiaru czasu. Zawodników obowiązywał jednak limit 30 minut. W przygotowanych pakietach startowych znajdowała się m.in. pamiątkowa koszulka, bidon oraz medal za ukończenie biegu.

W 2013 roku grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. W pierwszej edycji biegu wzięło w niej udział 50 uczestników.

Szkoła Podstawowa w Zarzeczu bierze udział w tym wydarzeniu już po raz 7. Naszą placówkę na trasie w Przyszowej reprezentują uczniowie, rodzice, absolwenci i nauczyciele. Organizatorem wyjazdu jest p. Katarzyna Leja – Pietrucha.

W czasie tego wydarzenia pamiętano też o Ukrainie. Do puszek zbierane były pieniądze na pomoc dla rodzin z Ukrainy. Wielu startujących wyraziło też solidarność z walczącym z rosyjską agresją narodem, przypinając do koszulek kokardki w barwach Ukrainy.