Codeweek 2022 w naszej szkole

Codeweek 2022 w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w europejskiej inicjatywie CodeWeek. Jej celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia promujące zagadnienia w dziedzinie programowania prowadzone były w przedszkolu, na świetlicy szkolnej oraz na lekcjach informatyki w klasie 8. Nasza szkoła zgłosiła 20 wydarzeń na stronie codeweek.eu i dzięki temu godnie wsparła Polskę w zmaganiach między państwami europejskimi. Obecnie Polska znajduje się na 3 miejscu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział i zaangażowanie ☺️

 

W ramach tygodnia kodowania uczniowie uczyli się tworzyć własne aplikacje korzystając z programu APP Inventor. Wspólnie postanowiliśmy stworzyć program, który wesprze naszą stronę internetową i będzie miłym gadżetem w naszym telefonie.

Aplikacja jest przeznaczona dla użytkowników telefonów i tabletów z systemem Android. Można ją pobrać z naszej strony internetowej. Jest ona w pełni bezpieczna i sprawdzona przez naszych uczniów.

 

pliki

  • Pobierz
    Aplikacja na system Android
    Wielkość pliku: 5 MB