Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

Mam autyzm. Mnie się nie leczy… Mnie się uczy, jak żyć w świecie do którego nie pasuję. Terapie są moją nauką… A Twoja miłość, tolerancja i akceptacja, to najlepsza terapia jaką możesz mi ofiarować.          

 Chłopiec z Krainy Spektrum Autyzmu

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcjach dotyczących autyzmu, w związku z Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia.  Podczas zajęć dzieci poznały charakterystyczne objawy ludzi zmagających się z autyzmem, ich potrzeby, pragnienia, trudności. Zajęcie miały na celu rozbudzić wśród dzieci akceptacje na niezrozumiałe dla nich zachowania osób z autyzmem oraz wzbudzić w nich empatię, ponieważ im więcej wie każdy z nas, tym lepiej może zrozumieć drugiego człowieka, którego nie znamy a czasami nie wiemy, dlaczego zachowuje się tak, a nie inaczej. Uczniowie każdej klasy przygotowali też wspólnie jedną część plakatu, który był przesłaniem dla dzieci.