12.02.2021 Do końca lutego działalność szkół i placówek na dotychczasowych zasadach
Od poniedziałku, 15 lutego br. przez najbliższe dwa tygodnie szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach. W trybie stacjonarnym będą uczyły się dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a pozostałe grupy uczniów – nadal w trybie zdalnym z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia
Kolejne decyzje dotyczące funkcjonowania szkół i placówek będą podejmowane pod koniec lutego.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 12 lutego 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Od poniedziałku, 1 lutego 2021.
– obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.
Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego.
Do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych.
Do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych. Uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.
Istniejące przepisy dają możliwość zawieszenia funkcjonowania przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego, szkoły lub placówki edukacyjnej, jeżeli występują przesłanki zagrażające życiu i bezpieczeństwu uczniów.
Konsultacje dla zdających egzaminy
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych dyrektorzy szkół mogą umożliwić uczniom klas ósmych oraz konsultacje indywidualne lub w małych grupach, do 5 osób.
Olimpiady, turnieje i konkursy
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych umożliwimy przeprowadzenie olimpiad, turniejów i konkursów na terenie szkoły.
Poszczególne etapy tych zawodów odbywają się w różnych terminach, od września do czerwca. Tytuły laureata i finalisty olimpiady oraz turnieju, a także laureata konkursu nadają ich posiadaczom istotne uprawnienia, zarówno w systemie egzaminów zewnętrznych, jak i procesie rekrutacji. Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Od 1 września 2020 w naszej szkole będą obowiązywać następujące procedury dotyczące bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli związane z zagrożeniem COVID -19.
PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODCZAS PANDEMII OD 01.09.2020
ZDALNE NAUCZANIE
PLAN LEKCJI
j.niemiecki i informatyka kl.8 -piątek
WEDŁUG PRZEDMIOTÓW
religia religia O 1 2 religia 4 i 5 informatyka matematyka j.polski kl.VIII wos biologia edb przyroda fizyka chemia muzyka wychowanie fizyczne
j.polski kl.IV-VII geografia j.angielski fizyka kl VIII doradztwo zaw. kl.6 historia technika j.niemiecki plastyka wdż świetlica
oddział przedszkolny klasa I klasa II klasa III klasa IIIzast.
NOWE KONKURSY PLASTYCZNE ..wejdz
Więcej materiałów w chmurze.
Zapraszamy do udziału w IV etapie programu BYĆ JAK IGNACY.
Ostatnim naukowcem tej edycji jest Józef Hofmann – wybitny polski pianista i wynalazca. kliknij tutaj
Popularne serwisy edukacyjne:
Bystre dziecko– ćwiczenia dla kl. 0 – III
Matematyka– sprawdź swoją wiedzę matematyczną
Język polski– sprawdź swoją wiedzę z j. polskiego
Dyktanda– ucz się ortografii
Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe
- epodreczniki.pl
- Portal wiedzy dla nauczycieli
- Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
- Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
- Portal lektury.gov.pl
- Strona Centrum Nauki Kopernik
- Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodoweji Serwis IPN Przystanek historia
- Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
- Serwis Ninateka
- Serwis Muzykoteka Szkolna
- Biblioteka Cyfrowa Polona
- Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
- Serwis Telewizji Polskiej
- Serwis Polskie Radio Dzieciom
Kanały komunikacji i narzędzia pracy zdalnej w naszej szkole.
Drodzy Rodzice i Uczniowie w naszej szkole wdrożyliśmy najpopularniejsze i podstawowe rozwiązania wykorzystywane w pracy na odległość to poczta elektroniczna, oraz coraz powszechniejsze narzędzia pracy grupowej.
Znane i proste
Po pierwsze, wspomniany już e-mail. Teraz ma go praktycznie każdy. Jeśli do tej pory nie miałeś potrzeby z niego korzystać, to dobry moment aby zacząć. Na wielu portalach dostęp do poczty elektronicznej jest bezpłatny. Zakładasz konto, ustalasz hasło i już możesz komunikować się z innymi. Adres i hasło dla twojej klasy, smsem dostarczy wychowawca klasy.
Dla grupy większej niż kilka osób, a tak jest w przypadku każdej klasy, założymy listę mailową. To najprostszy sposób na przesyłanie przez Ciebie pracy wykonanej w domu.
Chmura, ale nie deszczowa
Korzystając z możliwości, jakie daje Internet, będziemy pracować na konkretnych dokumentach wspólnie z wami. A wszystko to online. Co ważne, wszystko można tak skonfigurować, by dostęp do plików miały tylko wyznaczone osoby lub cała klasa, również dokumenty może widzieć tylko nauczyciel i uczeń, a inne – cała klasa. Dostawca takich usług to: Google Dysk z którego korzystać będzie nasza szkoła.
Wsparcie online
Konieczność zawieszenia zajęć szkolnych spowodowała, że do akcji udostępniania za darmo swoich narzędzi włączyły się też znane międzynarodowe firmy takie jak Google, Microsoft czy Cisco w naszej szkole wszyscy nauczyciele.
Biblioteka cyfrowa POLONA to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator POLONY, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji – zdigitalizowane za pomocą najnowocześniejszych technologii, pozwalających uzyskać najwyższą jakość. Zdigitalizowane i udostępniane w POLONIE zbiory każdego dnia powiększają się o nawet 2 tys. obiektów: książek, starych druków, rękopisów, grafik, map, nut, fotografii, ulotek, afiszy i pocztówek.
W POLONIE można znaleźć najcenniejsze skarby polskiej kultury i historii, np. Kronikę Anonima zwanego Gallem, rękopisy Kochanowskiego, Mickiewicza i Chopina czy rysunki Norwida i Witkacego. Są tu obiekty reprezentujące cały przekrój dziedzin i epok: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne: pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.
Przystanek Historia oraz inne portale tematyczne IPN to elementy edukacji historycznej, którą zajmuje się Biuro Edukacji Narodowej, część Instytutu Pamięci Narodowej. Zadaniem Biura jest upowszechnianie historii Polski w kraju i za granicą w formie działań edukacyjnych i wystawienniczych. Celem BEN jest popularyzacja wiedzy historycznej dotyczącej Polski w XX wieku, tak aby pamięć o wydarzeniach z jej dziejów była żywa obecnie i aby została przekazana kolejnym pokoleniom. Edukacja historyczna prowadzona przez IPN obejmuje kompleksowe działania skierowane do odbiorcy w każdym wieku, od uczniów szkoły podstawowej, przez młodzież i nauczycieli, po wszystkich dorosłych Polaków, a także cudzoziemców. Materiały edukacyjne tworzone przez Biuro Edukacji Narodowej IPN są dostosowane do poziomu wiedzy odbiorców w kraju i za granicą.
Biblioteka Cyfrowa ORE
Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji gromadzi i udostępnia materiały oraz publikacje opracowane w ramach działalności Ośrodka. Obecnie oferuje 960 tytułów książek i czasopism dla nauczycieli i wszystkich zainteresowanych problematyką oświatową.
Ninateka to serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe. Łącznie dostępnych jest ponad 7 tys. plików audio i wideo, wszystkie są bezpłatne, wolne od reklam i dostępne bez logowania. Można z nich korzystać na wszelkich urządzeniach cyfrowych: komputerach stacjonarnych i przenośnych, tabletach, smartfonach.
Dla zainteresowanych serwis udostępnia konto EDU, które jest skierowane do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Posiadacze takiego konta mogą bezpłatnie korzystać z materiałów audiowizualnych o charakterze edukacyjnym. Zyskują też dostęp do scenariuszy lekcji, ułatwiających prowadzenie zajęć. Z konta EDU skorzystają przede wszystkim nauczyciele prowadzący zajęcia z języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, historii, muzyki oraz zajęcia dodatkowe, np. z zakresu wiedzy o filmie lub teatrze.